ST 1889. nov. 18. – Az Istennek titka.
ST 1894. máj. 28. – Az Istennek titka.
ST 1897. már. 25. – Az Istennek titka.
7BC 919. – Az Istennek titka. – Egész örökkévalóság szükséges feltárni Isten Szavának dicsőségeit s előhozni drága kincseit. Ne engedj élő embert hozzád jönni, aki vesézni kezdeni Isten szavát, eldöntve, hogy mi a kinyilatkoztatott, és mi nem, anélkül, hogy meg ne dorgálnád őt. Az ilyeneknek mondd meg, hogy egyszerűen nem tudhatják, egyszerűen képtelen felfogni Isten titkainak kérdéseit. Hitre akarunk bátorítani benneteket. Nem akarjuk, hogy bárki így szóljon. „Ezt elvetem, ezt elfogadom,” hanem, hogy tökéletes hitünk legyen az egész Bibliában, mégpedig, ahogyan olvassuk.
TM 18. – Az Istennek titka. – Az Úr Jézus kísérleteket végez emberek szívén, irgalmának és kegyelme gazdagságának szemléltetése által. Olyan csodálatos változásokat munkál, hogy Sátán minden diadalmas dicsekvése ellenére, s összes szövetségeseivel együtt, bevehetetlen, legyőzhetetlen erődítésekként szemléli őket: ugyanis hozzáférhetetlenek álbölcseletei és csalásai számára. Életük felfoghatatlan titkot jelent. Isten angyalai, a szeráfok és a kerubok, az emberekkel való együttműködéssel megbízott erők csodálkozó örömmel szemlélik, hogy bukott emberek, egykor a haragnak fiai, Krisztus nevelésének eredményeképpen a mennyei minta szerinti jellemet fejlesztenek, hogy Istennek fiai és leányai legyenek, hogy a menny tevékenységeiben és örömeiben kivegyék részüket.
7T 29. – Az Istennek titka. – Amint Isten a csodálatos, megfizethetetlen ajándékot odaadta, az egész mennyei világegyetem hatalmasan felpezsdült, megkísérelték megérteni Isten felmérhetetlen szeretetét, mely a tettek mezejére lépett, hogy felébressze az emberek szívében az ajándék értékével arányos hálát. Mi, akikért Krisztus meghalt, meddig sántikálunk még kétfelé? Csak a nekünk kölcsönzött képességek és erők morzsáját juttatjuk vissza Istennek? Hogyan viselkedhetünk így, mikor pedig tudjuk, hogy Aki az egész menny Parancsnoka volt, letette királyi palástját és koronáját. Tudta, hogy milyen magatehetetlen a bukott faj, ezért emberi természetben jött el a földre, hogy lehetővé tegye számunkra, emberi voltunkat az Ő isteni voltával összekapcsolni. Szegénnyé lett, hogy miénk lehessen a mennyei kincs „igen-igen nagy örök dicsőséget szerez nékünk” (2Kor 4,17). Egyik megaláztatásból a másikba szállt alá, hogy megmentsen minket, míg Őt az Isten-embert, a szenvedő Krisztust felemelték a keresztre, hogy mindenkit magához vonzzon. Isten Fia nem szállhatott mélyebbre, nem hajolhatott volna alacsonyabbra, mint tette.
Ez az istenfélelem titka, a titok, amely arra ihlette a mennyei ügynökségeket, hogy úgy szolgáljanak a bukott embereken keresztül, hogy a világban élénk érdeklődés ébredjen a megváltás terve iránt. Ez az a titok, amely az egész mennyet felkavarta, hogy egyesüljenek az emberrel Isten tervében, a teremtett világ megmentésére.
BEcho 1894. ápr. 30. – Az Istennek titka.
RH 1900. máj. 8. – Az Istennek titka.
PP 86. – Elvégeztetik az Istennek titka. – A véges elme képtelen igazán felfogni a végtelen Isten létezését, hatalmát, bölcsességét és műveit. Ezt mondja a szent író: „Az Isten mélységét elérheted-e, avagy a Mindenhatónak tökéletességére eljuthatsz-e? Magasabb az égnél: mit teszel tehát? Mélyebb az alvilágnál; hogy ismerheted meg? Hosszabb annak mértéke a földnél, és szélesebb a tengernél” (Jób 11:7-9). A föld legnagyobb koponyái sem tudják felfogni Istent. Az ember örökké kutathat, örökké tanulhat, és még hátra van a végtelenség.
7BC 971-72. – Elvégeztetik az Istennek titka. – Az evangéliumi örömüzenet üdvrendje az embereknek adott próbaidő utolsó időszaka. Akik a próba és a vizsga ezen időszaka alatt élnek és mégsem térnek meg, mégsem engedelmeskednek, a hűtlenekkel fognak elpusztulni. Nem lesz második próbaidő. A minden nemzetnek, népnek és nyelvnek hirdetett örömüzenet világos vonalakkal tárja fel az igazságot, rámutatva, hogy az örökélet feltétele az engedelmesség. Krisztus igazságosságát, isteni jellemét adja azoknak, akik engedik, hogy elvegye tőlük bűneiket. Krisztusnak vagyunk adósai a kegyelemért, amely Benne teljessé tesz bennünket” (1900, 40. kézirat).
RH 1902. jún 17. – Amint megmondta az ő szolgáinak, a prófétáknak.
NK 290. – Amint megmondta az ő szolgáinak, a prófétáknak. – „A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi - mondja Mózes -; a kinyilatkoztatott dolgok pedig miénk és a mi fiainké mindörökké.” Az Úr kinyilatkoztatja Ámós próféta által, hogy „semmit sem cselekszik... míg meg nem jelenti titkát az Ő szolgáinak, a prófétáknak” (5Móz 29:29; Ám 3:7). Isten Igéjének kutatói tehát biztosak lehetnek abban, hogy az Úr az emberi történelem legcsodálatosabb eseményét világosan feltárja az igazság Igéjében.
UL 96. – Amint megmondta az ő szolgáinak, a prófétáknak.
NK 308. – Amint megmondta az ő szolgáinak, a prófétáknak. – Annak ellenére, hogy a próféták nem érthették meg teljesen a nekik kinyilatkoztatott dolgokat, buzgón igyekeztek felfogni a világosságot, amelyet Isten kinyilatkoztatott nekik. „Tudakozódtak és nyomozódtak, nyomozódván, hogy mely vagy milyen időre jelenté azt ki a Krisztusnak őbennük levő Lelke.” Micsoda tanulság ez Isten népének a keresztény korszakban! Isten adta követőinek ezeket a próféciákat szolgái útján! ’Akiknek megjelentetett, hogy nem maguknak, hanem nékünk szolgáltak. Figyeljük csak e szent embereket, akik „tudakozódtak és nyomozódtak” a kinyilatkoztatások után, amelyeket Isten a még meg nem született nemzedékek számára adott! Állítsuk szembe szent buzgóságukat azzal az unott érdektelenséggel, amellyel a későbbi korok kiváltságosai kezelték a mennyei ajándékot! Milyen dorgálás ez a kényelemszerető, világszerető közömbösöknek, akiket megnyugtat az a megállapítás, hogy a próféciákat nem lehet megérteni.
JÉ 186. – Amint megmondta az ő szolgáinak, a prófétáknak. – „Semmit sem cselekszik az én Uram, az Úr, míg meg nem jelenti titkát az ő szolgáinak, a prófétáknak” (Ám 3:7). Mert „a titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig miénk és a mi fiainké mindörökké” (5Móz 29: 29). Isten adta ezeket nékünk, az Ő áldása kíséri a profetikus iratok áhítatos, imádkozó tanulmányozását.”